Ośrodek Pomocy Społecznej w Boguszowie-Gorcach informuje, że w wyniku realizacji projektu systemowego „Wiem, że potrafię” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego część beneficjentów ostatecznych objęta wsparciem zakończyła etap aktywizacji edukacyjnej.
Nasi klienci ukończyli szkolenia zawodowe:
- „Opiekun osoby starszej i/lub niepełnosprawnej” - 9 mieszkanek Boguszowa-Gorc oraz 2 mieszkanki Czarnego Boru;
- „Magazynier z obsługą wózków widłowych” - 4 mieszkańców Boguszowa-Gorc.
Organizatorem wymienionych szkoleń była Firma Szkoleniowo - Doradcza Anna Szywała S. C. z siedzibą w Świdnicy.
Rozdanie dyplomów ukończenia szkoleń odbyło się w dniu 17 września 2008 roku w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Boguszowie - Gorcach. W uroczystości wzięli udział beneficjenci ostateczni projektu, zaproszone władze miasta: Burmistrz Boguszowa-Gorc - Pan Marian Nogaś oraz Sekretarz Gminy - Pani Iwona Żuk - Magierska, Prezes Firmy Szkoleniowo - Doradczej - Pani Anna Szywała z gościem z Hiszpanii - Koordynatorem projektu międzynarodowego „Uczenie się przez całe życie” - Jose Luisem Barco Garcia, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej zaangażowani w realizację projektu oraz przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnym Borze.
Gratulacje absolwentom składali Burmistrz Boguszowa - Gorc, Pan Marian Nogaś oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Alina Borcon.
Prezes Firmy Szkoleniowo - Doradczej podziękowała zarówno uczestnikom szkoleń, jak i władzom obu ośrodków za wkład w realizację projektu.
Uczestnicy szkoleń wyrazili swoje zadowolenie z powodu uzyskania dzięki wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego nowych kwalifikacji zawodowych, które pomogą im wejść na rynek pracy, jak również z przebiegu i organizacji szkoleń przez organizatora. Głos zabrał również Jose Luis Barco Garcia — podkreślił wagę projektu, którego celem głównym jest zwiększenie szans na rynku pracy osób bezrobotnych.
Projekt „Wiem, że potrafię” trwa nadal. Kolejne osoby uczestniczą w szkoleniu zawodowym „Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych”. Trwa również trening kompetencji i umiejętności społecznych oraz terapia psychologiczna.
Pracownicy Ośrodka zaangażowani w realizację projektu mają nadzieję, że po jego zakończeniu, które przewidziane jest na 15 grudnia bieżącego roku, beneficjenci ostateczni będą mieli znacznie większe szanse na znalezienie stałego zatrudnienia, a co za tym idzie, na poprawę warunków bytowych ich rodzin.