https://senior.gov.pl/source/senior-plus-logo.jpg

KLUB SENIORA NA KRAKOWSKIM OSIEDLU
W roku 2022 powstał „Klub Seniora na Krakowskim Osiedlu”. Liczy 12 miejsc. Uczestnicy mają tu możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć warsztatowych. Placówka swoją działalność koncentruje na tworzeniu przyjaznej przestrzeni dla Seniorów. W okresie działalności klubu seniorzy mieli dotychczas okazję spotkać się z psychologiem, rzecznikiem praw konsumentów, policjantami, strażakami, ratownikiem medycznym, przewodnikiem sudeckim, ekolożką, przedstawicielem firm kosmetycznych i agentem ubezpieczeniowym. Odbyły się warsztaty ekologiczne i kosmetyczne oraz cykl spotkań artystycznych malowania na szkle, płótnie i drewnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne połączone   z medytacją.
W 2023 roku Seniorzy mieli również okazję zaprezentować swoje zdolności kulinarne podczas „Biesiady Ziemniaczanej Pod Mniszkiem”, zdobywając tytuł „Mistrza Potrawy Ziemniaczanej”, a uczestnicząc w XIX Dolnośląskim Święcie Pieroga w Czarnym Borze, wygrali konkurs na najsmaczniejsze pierogi.
Klubowicze są częstymi gośćmi w MBP-CK. Uczestniczyli w kilkudziesięciu koncertach, wernisażach i spotkaniach autorskich. Uprawiają również turystykę. Zdobyli szczyt Chełmca, Dzikowca, Wielkiej Sowy, zwiedzili krzeszowską bazylikę i mauzoleum, wybrali się do wrocławskiej Hali Stulecia na koncert zespołu „Śląsk”. Aktywny tryb życia realizują również poprzez grę w kręgle w hotelu „Piotr” w Gorcach i podczas miejskich zabaw tanecznych.

W roku 2024 na działalność Klubu pozyskano dotację z programu Senior+. Wysokość dofinansowania wynosi 23.328,00 zł. Projektowane działania wspierają solidarność międzypokoleniową i wewnątrzpokoleniową seniorów, bowiem pozwalają korzystać młodszym mieszkańcom z wiedzy i doświadczenia osób starszych, które w ramach działalności Klubu są przekazywane. Ponadto działalność Klubu dla młodszych mieszkańców ma charakter edukacyjny - wskazuje konieczność utrzymywania więzi z seniorami, sprawowania nad nimi opieki, potrzebę realizacji działań pomocowych. Seniorzy uczestniczący w działaniach mają możliwość integracji w grupie oraz z innymi osobami.

Zapraszamy do śledzenia działalności Klubu Seniora na profilu społecznościowym: https://www.facebook.com/people/Klub-Senior-Plus-w-Boguszowie-Gorcach/100093503197703/